AKCIA ZRUŠENÁ – Poďte s nami odpáliť golfovú loptičku až za Dunaj!

Aký široký je tok rieky Dunaj? A dokážete golfovým odpalom túto vzdialenosť prekonať? Zistite to už 6., 7. a 8. mája na nábreží obchodného centra Eurovea, kde Slovenská golfová asociácia organizuje vôbec prvý ročník podujatia Dunaj Golf Challenge.

Dni plné golfu a vítaní sú všetci – bez ohľadu na vek či pohlavie, od úplných začiatočníkov, ktorí ešte nikdy nedržali v rukách golfovú palicu, cez občasných víkendových hráčov až po zanietených golfistov, ktorí sú na greene ako doma. Prvýkrát v histórii sa spoločne pokúsime golfovým odpalom prekonať šírku Dunaja.

Budú tri pokusy stačiť?

Síce sa na prvý pohľad môže zdať, že dostať loptičku na druhú stranu vôbec nebude ťažké, no Dunaj so svojou šírkou 300 metrov dá zabrať aj skúseným hráčom. Avšak nejde o to, kto je najlepší. Čaká vás príležitosť otestovať svoje golfové schopnosti, pokúsiť sa prestreliť z jedného brehu na druhý a prekonať (minimálne) samého seba. A možno sa práve vo vás ukrýva neobjavený golfový talent. Tak čo, budú tri pokusy stačiť?

Zdolať Dunaj sa pokúsia aj viaceré známe osobnosti či profesionálni golfisti. V piatok 6. mája sa od 10. do 12. hodiny môžete tešiť na stretnutie s moderátorom podujatia a hercom Filipom Tůmom alebo Marekom Fašiangom i mnohými ďalšími. Cez víkend už bude pozornosť upriamená na vaše odpaly. Štart je naplánovaný taktiež na 10:00 a pokúšať sa o pokorenie rieky môžete až do 18:00. Dokážete ambasádorov prekonať?

Špeciálne ekologické loptičky

A ak máte strach, že odpálené golfové loptičky sa budú len tak kopiť na dne Dunaja, môžete si byť istí, že sa myslelo aj na to. Dunaj Golf Challenge dáva do obehu špeciálne bio-degradovateľné loptičky, ktoré sa rozložia už po pár dňoch. Dunaj tak pomôžu udržať čistý, bez odpadu a nijako nenarušia plavbu alebo ostatných užívateľov vodnej cesty.

Šport pre všetkých

Drahý a pre bohatých, to už ste o golfe určite počuli. Cieľom podujatia je dokázať širokej verejnosti, že tento šport nie je žiadne panské huncútstvo. Jeho pravú tvár zastávajú zábava s priateľmi a zdravý pobyt v prírode. A je určený ako pre jednotlivcov tak aj pre celé rodiny.

„Je to jedinečný šport, ktorý v sebe spája techniku, silu, výdrž a zároveň ponúka bohaté príležitosti na budovanie a utužovanie vzťahov. Som rád, že ho môžeme aj takýmto spôsobom predstaviť širokej verejnosti. A ktovie, možno práve počas Dunaj Golf Challenge objavíme nového slovenského golfového šampióna alebo šampiónku,“ usmieval sa prezident Slovenskej golfovej asociácie Rastislav Antala.