Národný deň golfu 2023

Milí golfisti, priaznivci golfu aj tí, ktorí golf ešte nemali príležitosť vyskúšať!🏌❤️ Slovenská golfová asociácia vás srdečne pozýva 13. mája na Deň otvorených dverí na golfe pri príležitosti Národného dňa golfu.🤩Golfové kluby zapojené do podujatia vám ponúknu možnosť vyskúšať si golf, zoznámiť sa so základnými pravidlami a golfovou etiketou, ukážu vám ich ihriská zasadené v krásnej slovenskej prírode a zavolajú aj svojich členov a aktívnych hráčov, aby vám ukázali čaro golfu! 🙌🏼

Klubov, ktoré pre vás otvárajú svoje brány je naozaj mnoho a postupne vám budeme predstavovať aj program, ktorý si pre vás pripravili.


Zoznam klubov, na ktorých si môžete 13. mája vyskúšať golf v rámci podujatia Národný deň golfu / Deň otvorených dverí na golfe:


 • V Golfový klub Agama na vás čaká bohatý program pre deti aj dospelých. Od 10.00 do 13.00 si môžete skúsiť golf s trénerom alebo sa previezť po ihrisku na golfovom autíčku. O 13.00 vás čaká súťaž v patovaní pre dospelých aj juniorov. Bude tiež prebiehať nábor do juniorského golfového krúžku s výraznými zľavami. Počas akcie vám dokonca predstavia aj ich kone plemena Írsky Cob.
 • V Golf Club Skalica sa 13. mája bude odohrávať Májový Texas Scramble dvojíc. Deň otvorených dverí vás v tomto klube čaká 10. júna.
 • Na 13. mája si Red Oak Golf Club Nitra pre vás pripravil program s ukážkami golfu na drivingu, chippingu a puttingu. Prítomní budú profesionálni tréneri, ale aj reprezentanti klubu a juniorskí reprezentanti SR.
 • V Tri Duby Golf Club budete môcť vidieť ukážky golfovej hry, absolvovať prehliadku ihriska aj bližšie nazrieť do činnosti klubu. Nebudú chýbať majstri a členovia klubu, ktorí sa určite radi podelia o svoje golfové skúsenosti.
 • Golfový klub Borša
 • V Airport Golf Club Club vám počas Národného dňa golfu chcú ukázať, že golf je hra, ktorá napomáha zdraviu a prináša veľa benefitov v podobe mentálneho relaxu, spoznávania nových ľudí a tiež trávenie aktívneho času v príjemnom prostredí. Okrem aktivít spojených so samotným golfom si budete môcť vychutnať aj občerstvenie spojené so streetfoodom.
 • Lomnický golfový klub
 • Red Fox golf club Malá Ida
 • Golfový klub Tále vám 13. mája ponúka bezplatnú výuku golfu aj prehliadku ihriska s výkladom.
 • Golf Trnava otvorí brány pre všetkých a má pripravený bohatý program pre návštevníkov. Samozrejmosťou bude možnosť vyskúšať si za pomoci lektorov  golf. Pre deti budú pripravené rôzne atrakcie a aktivity ako nafukovacia atrakcia, maľovanie na tvár či golfové tvorivé dielne. Milovníci techniky a deti si budú môcť z blízka obzrieť techniku, ktorá sa stará o údržbu golfového ihriska. Tešiť sa môžete na našich najlepších juniorov – napr. aj na mladých golfistov, ktorí získali minulý rok prezidentský pohár. Naši nádejní mladí golfisti budú v úlohe lektorov a pokúsia sa odovzdať svoje golfové zručnosti širokej verejnosti.
 • Golfový a športový klub Trenčín oslávi Národný deň golfu otvorením svojich brán pre verejnosť a pestrým programom, vďaka ktorému si golf bude môcť vyskúšať naozaj každý a to aj vďaka ich profesionálnym trénerom Romanovi Kianičkovi a Matúš Machničovi.
 • Počas celého Národného dňa golfu vám v Full Swing Golf Club budú poskytovať informácie o golfe ako športe, ukážky základných golfových úderov s možnosťou si ich vyskúšať a zahrať si golf a tiež bude možné absolvovať prehliadku ihriska.
 • Sedin Golf Club, o.z. bude mať 13. mája deň otvorených dverí s možnosťou výuky golfovej hry pre každého, kto bude mať záujem.
 • Pod vedením PRO trénera si budete môcť vyskúšať zahrať golf aj v Golf Club Welten
 • Golfový klub Meander
 • V GC Pegas vás budú čakať golfoví profesionáli, ktorí sa vám pokúsia priblížiť základy tejto krásnej hry a personál ihriska ochotný zodpovedať všetky otázky. Pripravené bude aj občerstvenie.
 • Eurovalley Golf Park Club si v rámci Národného dňa golfu pripravil pre nováčikov golfu QR kódy na Driving Range Gratis.
 • Golfový klub Bojnice o.z. vám 13. mája sprístupní tréningové plochy so zabezpečeným trénerom pre získanie úvodných informácií o golfe, hre a etikete. V ten deň bude v klube zároveň turnaj v rámci série turnajov, takže uvidíte aj priebeh turnaja v priamom prenose.
 • Prvý žilinský golfový klub vám predstaví golfové zázemie, tréningové možnosti pre deti aj dospelých. Čaká vás história golfu, zoznámenie sa s golfovým výstrojom, ukážka golfu pre dospelých aj krátka golfová hra pre deti.
 • Golf and Country Club Bratislava – Bernolákovo si v rámci Národného dňa golfu pripravil pre nováčikov golfu QR kódy na Driving Range Gratis.

Pre viac informácií sledujte webové stránky a sociálne siete jednotlivých golfových areálov.

A prečo by ste sa mali zúčastniť Dňa otvorených dverí na golfe?⛳ Pretože môžete stráviť kvalitný čas s rodinou, priateľmi alebo sami so sebou a zistiť, že golf je jeden z najzdravších športov, je bezpečný, zábavný, dostupný a odohráva sa v nádhernej prírode.🤍

Golf môže hrať naozaj každý, preto zoberte vašich najbližších a príďte si zahrať! Vidíme sa na golfových ihriskách.👍🏻