Naše tipy z každého kúta Slovenska, kde si môžete zahrať golf

Black Stork

Aj napriek tomu, že je Slovensko pomerne malá krajina, nájdeme v ňom dokopy 29 golfových ihrísk rôznych náročností. My sme z každého kúta Slovenska vybrali niekoľko ihrísk, ktoré sme bližšie opísali. Všetky ihriská si však môžete pozrieť na našej golfovej mape, kde nájdete i kontakty, presnú adresu i webovú stránku, na ktorej sa o ihrisku dozviete viac.

 

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku máme dokopy 19 golfových ihrísk, takže ak ste z tohto kúta Slovenska, máte z čoho vyberať. My sme pre vás vybrali dve ihriská, na ktorých si skvelo zahrajú aj začiatočníci.

 

Golfový klub Borša

Neďaleko Senca v obci Hrubá Borša sa nachádza priam golfová oáza. Nájdete tu dva druhy ihrísk, a to 18-jamkové majstrovské ihrisko a 9-jamkovú akadémiu, ktorá je skvelým miestom na prvé golfové tréningy. Hru vám spestria i vodné prekážky v podobe nádherných jazier. V Hrubej Borši sa nachádza i driving range, kde môžete trénovať svoje odpaly. Green fee na akadémii je 8 eur cez týždeň a 9 eur cez víkend. V prípade, že si chcete zahrať 18 jamiek, zaplatíte 39 eur cez týždeň a 55 eur počas víkendu.

Hrubá Borša

 

Golf Club Welten

Neďaleko Bratislavy v obci Báč sa v obklopení historického kaštieľa nachádza Golf Club Welten. Ihrisko Welten je ideálnym miestom pre začínajúcich hráčov, pretože prvé golfové skúsenosti môžete získať aj na cvičnej 3-jamkovej akadémii, na ktorej nepotrebujete zelenú kartu. Za hru na veľkom 18-jamkovom ihrisku zaplatíte 25 eur cez týždeň a 35 eur cez víkend 9 jamiek. Na 18 jamiek vás to vyjde na 45 eur počas týždňa a 60 eur cez víkend. V golfovej akadémii na 3-jamkovom ihrisku si však môžete golf vyskúšať za 6 eur.

Golf Club Welten

 

To je však len malá ukážka toho, čo západné Slovensko v rámci možností hry golfu ponúka. Zoznam všetkých ihrísk nájdete na našej mape, kde si môžete vybrať ihrisko, ktoré je k vám najbližšie.

 

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku si môžete golf zahrať na piatich golfových ihriskách, ktoré vás prekvapia najmä svojím impozantným prírodným prostredím. Takmer na všetkých ihriskách budete obklopení štítmi našich pohorí. Na ktoré ihriská sa môžete tešiť?  

 

Golfový klub Tále

V srdci Nízkych Tatier pri Brezne na vás čaká golfové ihrisko Gray Bear Tále. Ak ste milovníkmi horskej prírody, toto miesto si priam zamilujete. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a počas hry vám bude robiť spoločnosť šumiaci potok, mohutné skalné balvany či ihličnaté stromy. Samotné 18-jamkové Gray Bear ihrisko je určené skôr pre pokročilejších hráčov a jednorazovo za hru zaplatíte počas týždňa 85 eur, cez víkend 105 eur.

Smutní však nemusia ostať ani začiatočníci, ktorí môžu trénovať na 9-jamkovej golfovej akadémii Little Bear pod vedením skúsených trénerov. Green fee je počas týždňa 50 eur, cez víkend o 10 eur viac.

 

Golf Resort Tri duby

Neďaleko Sliača sa zas nachádza nádherné 18-jamkové ihrisko, ktoré ponúka až štyri úrovne náročnosti, a to profesionálnu, majstrovskú, mužskú a ženskú líniu. V golfovom klube myslia aj na tých najmenších a pravidelne sa tu usporadúvajte golfové tábory, kde sa skúsení tréneri nezameriavajú len na nácvik golfovej hry, ale aj na všeobecnú pohybovú prípravu detí. Cena green fee 9 jamiek je 30 eur cez týždeň a o 5 eur viac cez víkend. 18-jamkovú hru si môžete zahrať za 50 eur, cez víkend vás hra vyjde drahšie o 10 eur.

Tri Duby

Ďalšie ihriská na strednom Slovensku si taktiež môžete pozrieť na našej mape a pre svoju prvú hru si vybrať ihrisko, ku ktorému máte najbližšie.

Východné Slovensko

Na východnom Slovensku nájdete štyri ihriská. Dve sa nachádzajú v metropole východu v Košiciach a dve vo Vysokých Tatrách.

 

Golfové ihrisko Malá Ida – Red fox

Neďaleko Košíc v Malej Ide sa nachádza golfové ihrisko Malá Ida. Za green fee 9 jamiek zaplatíte počas týždňa 30 eur, počas víkendu o 10 eur viac. Green fee 18 jamiek vás vyjde na 40 eur a 50 eur cez víkend.

 

Golfový Rezort Black Stork

Len jeden golfový rezort vám ponúka priam rozprávkový výhľad na končiare našich veľhôr, a to Black Stork v Tatranskej Lomnici. Aj napriek tomu, že ste z každej strany obklopení horami, ihrisko je pomerne rovinaté a okrem nádherného výhľadu je tu aj veľké množstvo priezračných jazierok. Ak si chcete oddýchnuť od hektického života, niet lepšieho miesta. Rezort ponúka tri 9-jamkové ihriská a jednorazovo si 9 jamiek môžete zahrať už za 35 eur, 18 jamiek za 60 eur.

Black Stork

Ďalšie golfové ihriská na východnom Slovensku si môžete pozrieť na našej mape.