Golf je výnimočným športom aj z historického hľadiska. Zatiaľ čo mnohé moderné športy ako hokej, basketbal či tenis vznikli pomerne nedávno, história golfu sa datuje až od stredoveku a svoje oficiálne pravidlá má už od roku 1774.

Za kolísku novodobého golfu sa považuje Škótsko a zaujímavosťou je, že bol takmer hneď pod hrozbou trestu smrti zakázaný. Obľúbili si ho totiž aj vojaci, ktorí mu venovali viac času než príprave na vojnu. Dnes už, našťastie, golf zakázaný nie je a môžu ho hrať starší, mladší i deti.

Podstatou golfu je dostať loptičku z odpaliska do jamky a vyhráva ten, kto to dokáže s najmenším počtom úderov.

5 dôvodov, prečo hrať golf

V prvom rade je dôležité zdôrazniť, že každý golfista má vlastné dôvody, prečo začal hrať golf. Čo všetko môže byť tým vaším dôvodom?

1. Výzva

Golf nie je úplne jednoduchým športom. Je výzvou, naučí vás trpezlivosti a sebakontrole, ktorá je v dnešnom svete veľmi dôležitá. Práve preto je golf vhodným druhom športu aj pre deti, ktoré svojou netrpezlivosťou a „pochabosťou” privádzajú do menšieho šialenstva mnohých rodičov. Na svoje si pri golfe prídu i súťaživé typy ľudí, ktorým športový rozmer golfu dáva príležitosť stanovovať si vyššie ciele a neustále sa zlepšovať.

2. Zdravie

Golf často hrajú ľudia, ktorým napríklad zo zdravotného hľadiska nevyhovujú iné športy. Chôdza po golfovom ihrisku zaťažuje naše telo rovnomerne, avšak aj pri golfe je potrebné mať dobrú kondíciu, nakoľko sa vyžaduje dodržiavať tempo hry. Počas štyroch hodín na ihrisku prejdete viac ako 8 kilometrov, často aj v kopcovitom teréne. Za každú polhodinu hry dokonca spálite v priemere 170 kcal.

3. Oddych v prírode

V dnešnom hektickom svete každému padne vhod relax, pri ktorom nemusí myslieť na prácu či iné každodenné starosti. Keď nemusí sledovať smartfón a kontrolovať maily. Pri golfe ste zo všetkých strán obkolesení krásnou zelenou prírodou, pričom každé ihrisko je jedinečné a má iný charakter. Chcete vedieť tajomstvo, prečo si pri golfe tak oddýchnete? Zelená farba pôsobí na nás upokojujúco a vnáša do nás harmóniu.

4. Rodina

Golf môžete hrať v akomkoľvek veku. Je úplne jedno, či ho začnete hrať už v detstve alebo na dôchodku. Práve preto je golf športom, ktorý stiera generačné rozdiely a rodičia tak môžu pokojne hrať so svojimi deťmi či starí rodičia so svojimi vnúčatami a skvelo sa pri ňom zabavia. Napadne vám ešte nejaký šport, pri ktorom je to možné? 🙂

5. Priatelia

Pri golfe máte jedinečnú príležitosť stráviť niekoľko hodín v kruhu svojich priateľov a popri hre sa aj porozprávať. Golf sa väčšinou hrá v štvorčlenných skupinách, takže často spoznáte aj nových ľudí, s ktorými máte rovnakú záľubu. Počas niekoľko hodinovej hry tak máte možnosť lepšie sa spoznať a vytvoriť si nové priateľstvá. U golfistov je bežné, že si tykajú.