PREDSTAVUJEME VÁM GRAY BEAR TÁLE

Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Súčasťou golfového areálu je golfová akadémia Little Bear. Je vhodná aj pre začínajúcich golfistov pod vedením skúsených trénerov. Môžu si vyskúšať a zoznámiť sa s golfom za veľmi prijateľných podmienok. Skúsení golfisti si môžu zdokonaliť krátku hru. Zaujímavosťou je, že akadémia dá hrať z dvoch smerov – aj v reverznom smere. Atraktívnou novinkou je NOČNÝ GOLF, ktorý ponúka výborný relax aj vo večerných hodinách.

Kedy a ako vzniklo ihrisko?

Gray Bear je prvé 18-jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Ihrisko bolo otvorené 8. augusta 2002. Symbolickú pásku pri otvorení prestrihol legendárny profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu Tony Jacklin. Projekt ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd.,Veľká Británia.

Čím je výnimočné? Čím sa vyznačuje?

Použijeme slová Tonyho Jacklina, ktorý o Gray Bear povedal: Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu.

Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami.

Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.

Kto je architekt?

Projekt ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd.,Veľká Británia.

Koľko má jamiek?

18 (+ 9 jamiek golfové akadémia Little Bear, ktorú je možné hrať aj v reverznom smere)

Aký je par ihriska?

71

Koľko má kilometrov?

6296 metrov

Koľko máte jazierok?

4

Aké sú tréningové plochy?

Golfový areál disponuje driving range, chipping a putting greenom a 9-jamkovou akadémiou Little Bear s vlastným chipping a putting greenom.

Aké ponúkate kurzy, trénerov?

Tréneri: https://www.golftale.sk/trening-s-pro/

Ako pracujete s deťmi a mládežou?

Spolupracujeme so základnou školou Pionierska 2 Brezno, ktorým vytvárame kvalitné podmienky na golfovom ihrisku. Zaškolili sme pedagógov telesnej výchovy, ktorí pod vedením miestneho PRO trénera vykonávajú pravidelne výuku golfu v škole vrámci golfových krúžkov a na golfovom ihrisku. Taktiež podporujeme klubových juniorských reprezentantov.

Aký máte cenník na hru či na tréningy?

Ponúkate aj zapožičanie výstroja?

 Áno, k dispozícii sú golfové bagy pre pravákov aj ľavákov

Aké sú otváracie hodiny?

Aké je zázemie pre návštevníkov (clubhouse, reštaurácia, kaviareň, terasa, šatne, obchod…)?  

Slovenská reštaurácia s terasami, reštaurácia Stodola, golfová recepcia s obchodom, clubhouse, caddy room

Ktorá je vaša “signature hole”, najkrajšia jamka na ihrisku?

Je len veľmi málo golfových ihrísk, na ktorých každá jamka má svoj osobitný charakter a čaro a nie je možné vybrať jednu konkrétnu.

Ktorá je najťažšia/najľahšia jamka na ihrisku?

Podľa normy je najťažšia jamka č. 14 a najľahšia je jamka č. 2.

Kto je aktuálne najlepší hráč/hráčka ihriska?

Majstri golfového klubu Tále pre rok 2020 sú Matej Babic a Petra Babicová.

Aký je rekord ihriska?

Rekord ihriska je 65 rán.

Koľkokrát a na akých jamkách sa niekomu poradilo hole in one?

Hole in one bol zahratý už na všetkých 3-parových jamkách, niekoľkokrát. Máme niekoľko desiatok zápisov hole in one.

Ktoré známe osobnosti navštívili vaše ihrisko?

Najvyšší štátni predstavitelia, športovci, osobnosti kultúrneho sveta. Za všetkých spomeniem: Václav Klaus, Ivan Gašparovič, Milan Lasica, Jiří Bartoška, Adriana Sklenaříková, Christian Karembeau, Peter Bondra, Miro Šatan, Marek Hamšík…

Aké zvieratká môže hráč stretnúť v areáli?  

Veveričky, kačky, zajace, vysokú zver

Ako často sa ihrisko upravuje?

Každý deň

Čo chystá Gray Bear Tále na rok 2021 sa dozviete v článku, ktorý nájdete na SKGA.