Je tu jar a s ňou začiatok golfovej sezóny 2023!

V najbližších týždňoch vám prinesieme informácie o slovenských golfových kluboch a ich plánoch na sezónu 2023. Na svoje si túto sezónu prídu golfisti, golfistky, profesionáli, začiatočníci, deti aj seniori. Kluby pre vás majú nachystané rôzne turnaje, kurzy, tábory pre deti alebo aj výhody pre členov. Postupne vás budeme o všetkom informovať.

Prajeme vám úspešných štart novej sezóny!

Airport Golf Club

Airport Golf Club na letisku v Šuranoch otvoril sezónu na svojom 9-jamkovom ihrisku už 3.marca. Pre svojich návštevníkov a členov počas zimy spravil jemné zmeny na ihrisku, rovnako ako rekonštrukciu clubhousu.

Pre začiatočníkov má klub k dispozícií pravidelné tréningy so známym profesionálnym trénerom Peťom Wiegerom alebo Tomášom Rádlom. Špeciálne detské tréningy a letné golfové kempy sú rovnako samozrejmosťou počas novej sezóny.

Okrem pravidelných turnajov sa uskutočnia aj 2 turnaje celoslovenskej Ladies tour. Pre členky ženskej golfovej asociácie má Airport Golf Club 50% zľavu na celodenné fee každý utorok a stredu. Seniori majú taktiež k dispozícií zľavnené fee aj členské poplatky.

Tri Duby Golf Club

Obľúbené golfové ihrisko v srdci Slovenska, Tri Duby Golf Club, otvorilo novú sezónu už 11. marca. Môžete si k nim prísť zahrať na 18-jamkovom ihrisku na 42 hektároch len kúsok od Banskej Bystrice. Turnajovú sezónu otvárajú 26. marca jednopalicovým turnajom.

Tri Duby Golf Club má skvelý program pre začínajúcich golfistov, golfistky, deti aj seniorov. Okrem golfovej školy pre nových hráčov ponúkajú aj výhodnú ponuku pre deti, ktoré chcú tento rok skúsiť, aké to je držať golfové palice. Základoškoláci môžu hrať celú sezónu zadarmo spolu s trénerom na dvoch tréningoch týždenne so zapožičanou výbavou.

Okrem toho sa môžu zúčastniť až piatich letných golfových táborov. Pre golfistky sú naplánované dva špeciálne ženské turnaje. Seniorov golfistov určite potešia zvýhodnené poplatky aj lacnejšie požičanie golfových autíčok.

Princess palace and Golf

Princess palace and Golf je golfový rezort vzdialený len 25 km od Bratislavy na území Maďarska v okolí krásneho barokového zámku a disponuje 9-jamkovým ihriskom.

V areáli pôsobí pomerne nový Full Swing Golf Club. Sezónu otvorili už 15. marca a pre návštevníkov i členov si pripravili zaujímavé akcie i novinky. Jednou z nich je i footgolfové ihrisko. Začiatočníci môžu využiť ponuku golfových kurzov s profesionálnymi trénermi, ktorý ich pripravia na golfové skúšky.

Špeciálne kurzy môžu navštevovať aj deti, pre ktoré v spolupráci s US Kids golf SK budú zorganizované detské turnaje. Rovnako sú v pláne aj čisto ženské turnaje. Pre seniorov je k dispozícií znížený členský poplatok.

Golfový a športový klub Trenčín

Golfový a športový klub Trenčín otvoril sezónu na svojom 9-jamkovom ihrisku 17.marca. Tento golfový klub má pestrú ponuku tréningov pre golfistov začiatočníkov pod dohľadom profesionálnych trénerov, ktorí vám pomocou moderných zariadení a postupov pomôžu osvojiť si základy golfu.

V Trenčíne kladú veľký dôraz na výchovu malých golfistov. Pre deti je pripravený celoročný Junior program, kde deti trénujú pod vedením profesionálnych trénerov. Taktiež prebiehajú pravidelné štvrtkové turnaje Young Stars pre deti a tiež letné golfové tábory.

Ženy sú v tomto klube vrelo vítané a sú preň pripravené zaujímavé podujatia a turnaje každý mesiac.Naplánované sú aj špeciálne turnaje pre seniorov, rovnako ako výhodné členstvo a rôzne akcie vyhradené výhradne pre nich.

Agama golf club

V golfovom klube Agama otvorili novú sezónu už 1. marca. Pre svojich návštevníkov aj členov majú hneď niekoľko noviniek, najdôležitejšou z nich je otvorenie novej jamky PAR 5. Vďaka otvoreniu novej cesty sa z Bojníc dostanete na ihrisko už za 5 minút.

Pre začiatočníkov má klub k dispozícií golfovú školu s možnosťou prípravy pre získanie zelenej karty. Malí golfisti si počas leta môžu užiť dva letné golfové tábory.

Golfistky si budú môcť užiť Women’s golf day a tiež druhý ročník akcie Statočné srdce, kde sú vítané nie len zbehlé golfistky, ale aj dámy, ktoré by si golf rady skúsili po prvýkrát.

Okrem toho sa bude znova organizovať akcia ROCK FOR FRIENDS, spojenie golfu a zábavy v podobe koncertu a ďalšieho bohatého programu.

Eurovalley Golf Park Club

Eurovalley Golf Park Club pôsobiaci v rezorte White Eurovalley Golf Park otvoril sezónu 1. apríla. 27 jamkový golfový rezort svojim návštevníkom a členom ponúka 2 ihriská – Public (9 jamiek) a White (18 jamiek).

Začiatočníci sa môžu zúčastniť rôznych individuálnych alebo aj skupinových lekcií, na ktorých si osvoja základy hry a všetky potrebné zručnosti pre získanie zelenej karty. Špeciálne detské tréningy čakajú malých golfistov, ktorí majú do veku 10 rokov hry v rezorte grátis.Mládež vo veku od 11 do 18 rokov čakajú taktiež výhody, a to 30% zľava na fee a zvýhodnené členstvá.

Dámy majú v rámci Ladies Day programu taktiež zvýhodnené podmienky.Členky SKGA v stredu a štvrtok môžu hrať za špeciálnu cenu. Hráči od 55 rokov si môžu užiť zvýhodnené domovské členné. Okrem golfu si návštevníci môžu skúsiť aj footgolf na úplne novom footgolfovom ihrisku otvorenom počas sezóny 2023.

Gray Bear Tále

Golfový klub Tále otvára sezónu na svojom 18-jamkovom golfovom ihrisku Gray Bear Tále 22. apríla. Golf je jednoznačne spojený s relaxom v nádhernej prírode a to toto golfové ihrisko vzhľadom na svoju polohu v prostredí Národného parku Nízke Tatry jednoznačne spĺňa.

Pre začiatočníkov je ideálne ich akadémia Little Bear, na ktorej môžete absolvovať individuálne aj skupinové tréningy, prípravy pre získanie zelenej karty aj samotnú skúšku. Juniori môžu využiť výhodnejšie individuálne tréningy a pre malých golfistov sú tiež naplánované detské letné tábory.

Počas leta si tiež môžete vyskúšať nočný golf a získať tak úplne iný golfový zážitok.

Black Golf Resort

Golf and Country Club pôsobiaci v golfovom rezorte Black Golf Resort otvoril sezónu 18. marca. Klub nachádzajúci sa v krásnom priestore pri historickom zámku Theresia Chateau má k dispozícii množstvo kurzov, vďaka ktorým si aj začiatočníci môžu na tomto náročnom ihrisku osvojiť základy golfu a dopracovať sa až k získaniu zelenej karty.

Hráči sa môžu zúčastniť aj ďalších individuálnych alebo aj skupinových lekcií. Špeciálne tréningy sú pripravené pre malých golfistov, ktorí dokonca do veku 10 rokov hrajú v rezorte grátis. Mládež vo veku od 11 do 18 rokov má 30 % zľavu na fee a zvýhodnené členstvá.

Aj pre dámy je pripravená zvýhodnená ponuka v rámci Ladies Day programu. Pre členky SKGA si v utorok a štvrtok môžu hrať za špeciálnu cenu. Aj starší hráči majú zvýhodnené domovské členné a to už od 55 rokov. Okrem golfu si návštevníci môžu skúsiť aj footgolf.

Golfový klub Trnava

Golfový klub Trnava otvoril sezónu už 17. marca na svojom 9-jamkovom ihrisku. Pre úplných začiatočníkov ponúkajú kurz „Úvod do golfu“, v ktorom sa naučíte za pomoci trénera nie len teóriu, ale predovšetkým prax. Tiež ponúkajú kurz na získanie Zelenej karty – osvedčenia ku golfovej hre.

Pre malých golfistov majú špeciále tréningy a turnaje, a tiež letné golfové tábory, ktoré organizujú už 10 rokov. Prihlásiť sa dá už teraz za zvýhodnenú cenu. Seniori sa môžu zúčastniť spoločných golfových tréning zameraných na pravidlové otázky a zlepšenie golfových činností.

Golf Club Welten

Ihrisko v obci Báč, len 23 km od Bratislavy, na ktorom pôsobí Golf Club Welten, otvorilo sezónu už 1.marca. Ponúkajú tréningy s PRO trénermi na 3 jamkovej akadémii, ktorá je ideálnym miestom pre začínajúcich golfistov aj bez vlastníctva zelenej karty.

Malí golfisti sa môžu zlepšovať v detskej akadémií Performance Golf Kids a tiež sa zúčastniť celoročnej juniorskej ligy (vek 6-23) na 9 jamiek pod názvom Performance Golf Kids & GCW junior liga 2023. Cez leto sú tiež naplánované štyri turnusy golfového tábora. Členky Slovak ladies golf association môžu každú stredu využiť výhodnú hru za 33 € a pre seniorov golfistov sú pripravené špeciálne turnaje 70+.

Royal Valley Golf Club

Royal Valley Golf Club otvára sezónu na svojom 9-jamkovom golfovom ihrisku pod Vysokými Tatrami 15. apríla. V ten istý deň organizujú aj otvárací turnaj, na ktorý srdečne pozývajú všetkých golfistov.

Čo vás čaká v Royal Valley Club túto sezónu? Novinky na ihrisku ako napríklad ubytovanie pri jamkách alebo výstavba vyhliadkovej veže sú doplnené zaujímavými akciami. Pre širokú verejnosť je naplánovaný deň otvorených dverí a Deň zdravia počas, ktorého i môžete golf vyskúšať zdarma. Na ihrisku si okrem golfu môžete skúsiť zahrať aj čoraz populárnejší footgolf.

Golfový klub Pegas

Golfový klub Pegas pôsobí na príjemnom 9-jamkovom ihrisku v Lozorne. Má otvorené celoročne, no a počas tejto sezóny si okrem zaujímavých turnajov pripravil aj dva špeciálne „fun turnaje“ Pegas Barbecue Texas Scramble v lete a Pegas Halloween Texas Scramble na jeseň. Špeciálne detské turnaje sú naplánované pre malých gofistov, ktorí môžu chodiť aj trénovať na spoločné tréningy každú stredu a sobotu.

Tiež sa môžu zúčastniť jedného zo štyroch detských turnajov. Pre dámy sa bude organizovať akcia v rámci Medzinárodného dňa žien.

Golfový klub Borša

Golfový klub Borša, ktorý pôsobí v 27-jamkovom golfovom areály Green Resort v obci Hrubá Borša pri Senci , otvoril sezónu 2023 už vo februári.

Ak chcete túto sezónu s golfom začať, majú pre vás pripravené tréningy s trénermi, po ktorých je možné získať zelenú kartu alebo sa aj ďalej zdokonaľovať po jej získaní. Môžete absolvovať aj krátke zasvätenie do tajov golfu – „Štart kartu“, ktorú taktiež absolvuje záujemca s trénerom a na jej základe má možnosť hrávať na verejnom 9 jamkovom ihrisku (tzv. akadémii).

Golfisti juniori majú v Golfovom klube Borša možnosť navštevovať golfový krúžok, na ktorom sa učia základy golfu pod vedením trénera a tiež letné tábory, ktoré sa uskutočnia toto leto v troch turnusoch (3.7. – 7.7. 2023, 24.7. – 28.7. 2023, 14.8. – 18.8.2023). Juniori, dámy golfistky aj hráči seniori majú dispozícii zvýhodnené fee a ďalšie výhody, či špeciálne turnaje.

Prvý žilinský golfový klub

Prvý žilinský golfový klub poskytuje celoročný golfový tréning v Golfovom centre priamo v Žiline. Okrem indoorových aktivít disponuje chipping a putting areálom. Pod vedením profesionálneho trénera sa môžete zúčastniť rôznych druhov tréningov, či už individuálne alebo v skupine ďalších hráčov.

Tiež môžete trénovať pre získanie zelenej karty. Klub organizuje aj viaceré turnaje a tiež golfové výlety.