Mesiac otvorených golfových ihrísk 2024

Milí golfisti, golfistky a priaznivci golfu!

Máj sa stáva na Slovensku Mesiacom otvorených golfových ihrísk. Golfové areály otvárajú brány záujemcom, ktorí si zadarmo môžu vyskúšať tento šport. Minulé roky SKGA organizovala Národný deň golfu počas ktorého si mohli návštevníci po celom Slovensku tento nádherný šport vyskúšať. Tento rok sa rozhodla pre zmenu a pripraviť Mesiac otvorených ihrísk.

„Po iné roky otvárali kluby svoje ihriská len na jeden konkrétny deň. Bolo to pre niektoré kluby obmedzujúce. Limitovala ich napríklad zlá predpoveď počasia, turnajový kalendár, výjazdy najlepších hráčov a trénerov na turnaje v zahraničí. A tak sa stávalo, že deň, kedy sa brány ihrísk otvorili nevyšiel presne podľa predstáv. Tento rok sme sa v SKGA  rozhodli, že umožníme klubom mať otvorené celý mesiac. Kluby tak získali možnosť zorganizovať deň otvorených dverí na tom svojom ihrisku v deň, prípadne dni, podľa svojich možností a teda jednoduchšie a hlavne bez obmedzení ukázať negolfovej verejnosti o čom je golf a akým spôsobom začať,“ hovorí prezident SKGA Rastislav Antala.  

Jednoduché je aj zúčastniť sa. „Treba si len priniesť dobrú náladu a odhodlanie sa niečo naučiť. Väčšinou to prebieha tak, že kluby zorganizujú svojich trénerov a inštruktorov, ktorí ľudom ukážu akým spôsobom sa golf hrá. Ľudia si to môžu aj sami vyskúšať. Výstroj dostanú k dispozícii od klubov. Stačí prísť, kluby sa o všetko postarajú. A verím, že si návštevníci dňa otvorených golfových ihrísk golf obľúbia a získajú motiváciu, aby sa golfu začali venovať aj v budúcnosti,“ dopĺňa Rastislav Antala.

Zoberte teda svoju rodinu a priateľov a ukážte im čaro golfu na vašom obľúbenom ihrisku. Golfové kluby zapojené do podujatia ponúkajú možnosť vyskúšať si golf, zoznámiť sa so základnými pravidlami a golfovou etiketou, návštevníkom ukážu ihriská zasadené v krásnej slovenskej prírode a zavolajú aj svojich členov a aktívnych hráčov, ktorí sa radi podelia o svoje skúsenosti.

A prečo by ste sa mali zúčastniť Mesiaca otvorených golfových ihrísk? Pretože môžete stráviť kvalitný čas s rodinou, priateľmi alebo sami so sebou a zistiť, že golf je jeden z najzdravších športov, je bezpečný, zábavný, dostupný a odohráva sa v nádhernej prírode. Ukážte všetkým, prečo golf milujete a pomôžte im si ho rovnako zamilovať.

Kluby, ktoré pre vás otvárajú svoje brány budeme postupne predstavovať. Taktiež aj program, ktorý si pre vás pripravili.

Golfový klub Agama čaká na vás bohatý program pre deti aj dospelých 11. mája od 11:00 do 14:00 hod. V tomto čase si môžete prísť skúsiť golf, bude vám k dispozícii trénerka a pomôže vám s golfovými základmi. Taktiež je možnosť prejsť si ihrisko s inštruktorom na golfovom autíčku. Nachystané bude aj ohnisko, stačí si priniesť potraviny na opekanie. O 14:00 bude súťaž v patovaní o zaujímavé ceny. Pre golfistov je v tomto čase zľava na FEE 50 %.

V Red Oak Golf Club Nitra majú otvorené ihrisko každú sobotu od 17.00 hodiny. Akcia Odpáľte nudu jedným úderom ponúka zadarmo 90 min. ukážkovú hodinu pod vedením skúseného inštruktora, zapožičanie golfového vybavenia. Keď takto absolvujete 5 tréningov, máte zadarmo aj hru.  A nádherný výhľad na Nitru a Zobor ako bonus.

Každú májovú sobotu od 10.00 do 12.00 hodiny v sliačskom Tri Duby Golf Club si môžete bezplatne vyskúšať golf pod vedením skúsených trénerov.

Lomnický golfový klub Black Stork otvorí svoj areál 19. mája.

Golf Trnava otvoril svoje brány pre všetkých 5. mája a poskytol bohatý program pre návštevníkov. Samozrejmosťou bola možnosť vyskúšať si za pomoci lektorov  golf. Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie a aktivity, koncerty. Milovníci techniky si mohli zblízka obzrieť techniku, ktorá sa stará o údržbu golfového ihriska. Na podujatí sa návštevníci mohli tešiť aj na Majsterku sveta vo footgolfe Luciu Malíčkovú.

V GC Pegas v Lozorne sa na návštevníkov budú tešiť golfoví profesionáli 18. mája.

Golfový Klub Bojnice pozýva 1. 6. 2024 na Deň otvorených dverí. Stačí prísť v správnej obuvi a o ďalšiu výstroj a trénera sa postarajú v klube. Navyše môžete súťažiť o najdlhší odpal a v krátkej hre na jamku a vyhrať jazdu v golfovom autíčku a balíček Happy Fee v hodnote 53 €.

V Royal Valley Golf Club a ich Deň otvorených dverí 29. mája 2024, na ktorom vám bude k dispozícii tréner a klub zabezpečí aj kompletnú výbavu. Nebúd chýbať občerstvenie a veľa zábavy.

Airport Golf Club v Šuranoch si pre vás 18. mája od 10.00 do 17.00 pripravil bohatý program ako elektronický fitting gripu, analýzu švihu a schopností u hráčov pod vedením p. Bergendiho a p. Čižmára. Golfový tréner bude k dispozícii aj pre nováčikov.

Príďte si vyskúšať golfovú pohodovú nedeľu 2. júna medzi od 11:00 do 15:00 v krásnom areáli Golf Club Welten. PGA Pro vám predstavia základy puttovania a chippovania, ako aj plný úder na cvičných plochách. Povedia vám niečo o pravidlách a vysvetlia vám, ako jednoducho si aj vy môžete vychutnať tento nádherný šport. Okrem toho na vás bude čakať gastronomický zážitok v reštaurácii Klaudia’s. 

Pre viac informácií sledujte webové stránky a sociálne siete jednotlivých golfových areálov.

Golf môže hrať naozaj každý, preto zoberte vašich najbližších a príďte si zahrať! Vidíme sa na golfových ihriskách.